منوی دسته بندی

رفع خشکی مو و آبرسانی به مو

روغن کنجد: روغن کنجد یک روغن مغذی و عالی است. از آنجا که این روغن سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی است، به تقویت مو و بالا بردن گردش خون در پوست سر کمک می‌کند. یک قاشق غذاخوری آب لیمو و یک قاشق غذاخوری روغن کنجد را با هم مخلوط کنید. این ترکیب را به پوست و موی سر بمالید، سپس با یک حوله‌ی گرم سرتان را بپوشانید. پس از نیم ساعت، موهایتان را با شامپو بشویید. روغن نارگیل: روغن نارگیل، یک راه جادویی برای آبرسانی به مو و رفع خشکی موهاست. برای استفاده از روغن نارگیل، کافی است نوک انگشتان‌تان را به روغن نارگیل آغشته کنید و پوست و موهای سرتان را با آن ماساژ بدهید. این کار را قبل از خواب انجام بدهید و صبح سرتان را بشویید. برای ماساژ مو و پوست سر می‌توانید روغن نارگیل را کمی گرم کنید. روغن زیتون : روغن زیتون بهترین روش برای آبرسانی به مو و درمان موهای خشک و شکننده است و می‌توان از آن برای ماساژ سر یا به‌عنوان ماسک مو استفاده کرد. تنها کاری که باید انجام بدهید این است که کمی روغن زیتون را گرم کنید، نوک انگشتان‌تان را به آن آغشته کنید و سرتان را ماساژ بدهید. بعد از گذشت مدتی، سرتان را با شامپو بشویید.

برای آماده کردن ماسک روغن زیتون، باید یک عدد تخم‌مرغ و یک خیار پوست‌کنده را در مخلوط‌کن بریزید، چهار قاشق غذاخوری روغن زیتون به آنها اضافه کنید و این ماسک لطیف را به موهایتان بمالید و سرتان را با کلاه دوش بپوشانید. بعد از ۱۰ دقیقه، سرتان را دوبار با شامپو بشویید.

روش دیگر این است که روغن زیتون را فقط با زرده‌ی تخم‌مرغ ترکیب کنید. برای تهیه‌ی این ماسک، دو قاشق غذاخوری روغن زیتون را با دو عدد زرده‌ی تخم‌مرغ ترکیب کنید. برای رقیق کردن این ماسک، نصف فنجان آب به آن اضافه کنید و خمیر به‌دست آمده را مستقیما به موها بمالید و بعد از ۲۰ دقیقه با شامپو بشویید.عسل : عسل یک ماده‌ی مغذی برای تقویت مو و رفع خشکی موهاست. با ترکیبِ دو قاشق غذاخوری عسل، یک قاشق غذاخوری شیر بدون چربی یا ماست و یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل، ماسک موی خود را تهیه کنید و آن را به ساقه‌های مو بمالید. سرتان را با کلاه دوش بپوشانید و بعد از ۲۰ دقیقه بشویید.

ماسک دیگر را می‌توانید از ترکیبِ سه قاشق غذاخوری روغن زیتون و نصف فنجان عسل تهیه کنید. این ماسک را به پوست و موی سرتان بمالید. سرتان را با حوله‌ی گرم پوشانید. بعد از ۳۰ دقیقه، سرتان را با شامپو بشویید. آووکادو : ماسک آووکادو روش دیگری برای آبرسانی به مو و درمان خشکی موهاست. برای تهیه‌ی این ماسک، قسمت داخلی آووکادو را لِه کنید. یک‌چهارم فنجان شیر و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون یا روغن نارگیل را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. این مواد را به ساقه و ریشه‌ی موهایتان بمالید. سر خود را با کلاه دوش بپوشانید و بعد از ۱۵ دقیقه موهایتان را با آب ولرم بشویید.

در روش دیگر، چند قطره اسانس نعناع را به پوره‌ی آووکادو (آووکادوی لِه‌شده) اضافه کنید. پس از شست‌وشوی سر با شامپو، از این ماسک استفاده کنید. بعد از ۱۵ دقیقه سرتان را با آب شست‌وشو بدهید.

ماسک دیگری که می‌توانید از آووکادو تهیه کنید حاصلِ ترکیب پوره‌ی آووکادو با سس مایونز است. این خمیر را مستقیما به ساقه و ریشه‌های مو بمالید و بعد از ۲۰ دقیقه، موهایتان را با شامپو بشویید.

برای داشتنِ موهایی درخشنده، مقداری روغن نارگیل را به‌مدت ۱۰ ثانیه حرارت و موهایتان را با آن ماساژ بدهید. بگذارید مدتی از ماساژ بگذرد. در این فاصله، پوره‌ی آووکادو را با پوره‌ی موز ترکیب کنید تا یک خمیر به‌دست بیاید. این خمیر را به موها بمالید. بعد از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه سرتان را با شامپو و آب سرد بشویید.

همچنین می‌توانید با ترکیب پوره‌ی آووکادو و ماست، ماسک مو تهیه کنید. بخش داخلی آووکادو را لِه کنید و با مقداری ماست ترکیب کنید تا یک خمیر لطیف به‌دست بیاید. این خمیر را مستقیما به موهایتان بمالید. برای اینکه نتیجه‌ی بهتری بگیرید، این ماسک را دوبار در هفته امتحان کنید. ماسک آووکادو روش دیگری برای آبرسانی به مو و درمان خشکی موهاست. برای تهیه‌ی این ماسک، قسمت داخلی آووکادو را لِه کنید. یک‌چهارم فنجان شیر و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون یا روغن نارگیل را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. این مواد را به ساقه و ریشه‌ی موهایتان بمالید. سر خود را با کلاه دوش بپوشانید و بعد از ۱۵ دقیقه موهایتان را با آب ولرم بشویید.

همچنین می‌توانید چهار قاشق غذاخوری ژل آلوئه‌ورا، دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل و سه قاشق غذاخوری ماست را با هم ترکیب کنید، خوب هم بزنید و آن را به موهایتان بمالید.

برای تهیه‌ی خمیر آلوئه‌ورا، دو قاشق چای‌خوری گل ختمی خردشده و یک قاشق‌ چای‌خوری روغن زیتون را با نصف فنجان ژل آلوئه‌ورا ترکیب کنید.

راه دیگر تهیه‌ی خمیر آلوئه‌ورا، افزودن دو قاشق چای‌خوری روغن کرچک، دو قاشق چای‌خوری پودر شنبلیله و یک قاشق چای‌خوری پودر ریحان به نصف فنجان ژل آلوئه‌وراست. تمام مواد را به‌خوبی ترکیب کنید تا به شکل یک خمیر غلیظ درآید. قبل از خواب، این ماسک را به موهایتان بمالید و صبح با شامپوی ملایم موهایتان را بشویید. ماسک موهای بن مورا حاوی تمامی خواص گفته شده میباشد و با داشتن تمامی موارد بالا به رفع خشکی موهای شما میپردازد.

یک نظر

  • صدف گفت:

    من رنگ مو و ماسک مو آووکادو را استفاده کردم خیلی خوب بود هم کیفیت هم بسته بندی

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.