منوی دسته بندی

انتخاب رنگ موی متناسب با رنگ پوست و چهره

رنگ کردن مو یکی از موثرترین راه‌های ایجاد تنوع است. در بدن ما رنگدانه‌ای به اسم ملانین وجود دارد که سبب ایجاد رنگ مو، پوست و چشم است.

طیف رنگی این رنگدانه با توجه به شرایط آب و هوایی مختلف، متغیر است.

 اگر طرفدار رنگ‌های روشن هستید، بلوند یخی یا طلایی و ترکیب رنگ‌هایی مثل قرمز یا بنفش مناسب شماست. اگر هم پوست شما تن گرم تری دارد رنگ بلوند طلایی و عسلی هم انتخاب مناسبی خواهد بود. اگر پوست سبزه‌ و گندمی دارید، رنگ‌های گرم‌تر انتخاب بهتری است. رنگ‌های با تنالیته بلوند تیره، شکلاتی، عسلی، کاراملی و قهوه‌ای با تن طلایی باعث ایجاد هارمونی زیبایی بین پوست و موهای شما خواهد شد.

اگر پوست تیره ای دارید بهترین کار ایجاد تضاد است! یعنی شما با انتخاب رنگ مویی تیره‌تر یا روشن تر از پوستتان باعث ایجاد تضاد جذابی خواهید شد. رنگ‌های شرابی، مسی، بلوطی و فندقی هم انتخاب مناسبی برای شماست.

قدم دوم : رنگ چشم‌های خود را نادیده نگیرید! اگر رنگ چشم های شما سبز یا قهوه‌ای است رنگ‌های گرم برای شما انتخاب مناسبی است. بلوند طلایی، قهوه‌ای طلایی و عسلی باعث می‌شود چشم‌های شما درخشان‌تر به نظر برسند.

اگر چشم‌های شما آبی یا خاکستری است، رنگ‌هایی با تم سرد هارمونی ایده آلی به چهره شما می‌بخشد. رنگ‌هایی از قبیل بلوند دودی، پلاتینی و قهوه‌ای دودی مناسب شماست.

نکته دیگر این است که چه طیف رنگی بیشتر به شما می‌آید؟ اگر رنگ‌های گرم مثل قرمز، نارنجی، زرد یا طلایی به شما می‌آید، رنگ های بلوند طلایی و قهوه‌ای طلایی انتخاب مناسبی برای رنگ موهایتان خواهند بود.

اگر رنگ‌های سرد بیشتر به شما می‌آید، برای رنگ موهایتان از رنگ‌های پلاتینی، بلوند و قهوه‌ای دودی، آبی و مشکی غافل نشوید.

رنگ موی بلوند با پوست گندمی معمولاً تناسب خوبی ندارد. به جای آن از رنگ‌های قرمز، قهوه ای و کاراملی استفاده کنید.

اگر به رنگ‌های فانتزی مثل آبی یا بنفش علاقه دارید ابتدا به تن پوست خود دقت نمایید. اگر پوستتان خیلی روشن است ایجاد تضاد بیش از حد و استفاده از رنگ‌های تیره ممکن است شما را رنگ پریده و سنتان را بالاتر نشان دهد. اگر قصد ندارید موهای خود را به صورت کامل و از ریشه رنگ کنید، بهترین گزینه برای شما آمبره، هایلایت و بالیاژ مو است که علاوه بر تغییری که به چهره شما می‌بخشد، موهای شما را از حالت یکدستی و یکنواختی خارج نموده و حالتی زیباتر و درخشان‌تر به آن می‌بخشد. برای انتخاب هایلایت مناسب هم به رنگ پوست و چشم خود دقت کنید تا با هم هارمونی داشته باشند.

رنگ پوست و چشم شما یکی از مهم‌ترین نکاتی است که پیش از انتخاب و خرید رنگ مو باید به آن توجه کنید. انتخاب رنگ موی مناسب با پوست علاوه بر ایجاد هارمونی بین پوست، چشم و موهای شما صورتتان را بازتر و چهره شما را زیباتر و بشاش‌تر نشان خواهد داد.  قدم اول: به رنگ پوست خود توجه کنید. ابتدا توجه کنید که تن رنگ پوست شما سرد است یا گرم؟ تیره است یا روشن؟ سفید یا سبزه؟ اگر پوست و چشم‌های شما روشن است می‌توانید برای ایجاد تضاد، از رنگ‌های تیره مانند قهوه‌ای و مشکی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.